Proszę czekać

Zdalne oględziny samochodu - DEKRA i2i

Profesjonalna ocena stanu pojazdu flotowego przez Internet


Aspekt wizualny odgrywa ważną rolę w identyfikacji i ocenie uszkodzeń pojazdu.

Do tej pory oznaczało to konieczność dotarcia rzeczoznawcy do miejsca, w którym przechowywane jest auto (np. po wypadku) lub dostarczenia samochodu do rzeczoznawcy (np. podczas jego weryfikacji przed zakupem, zwrotem od klienta firmy leasingowej itp.).

Generowało to dodatkowe koszty, zajmowało czas, a w czasie pandemii stało się niepożądane również ze względu na osobisty kontakt z rzeczoznawcą.

 

Dlatego DEKRA opracowała i2i, poręczną aplikację wideo do szybszych, wydajniejszych i bezpiecznych oględzin pojazdów i obsługi szkód.

 

Dzięki prostej w obsłudze aplikacji DEKRA i2i oględziny Twojego samochodu przeprowadzimy teraz w 100% zdalnie.Dlaczego warto skorzystać ze zdalnych oględzin samochodu w DEKRA?


1. Szybkość – oględziny mogą zostać przeprowadzone już w dniu zlecenia.

2. Niski koszt – klienci DEKRA wskazują, że cena usługi jest bardzo atrakcyjna, szczególnie biorąc pod uwagę szybkość jej realizacji.

3. Jakość – doświadczeni rzeczoznawcy, pewne oprogramowanie oraz zdjęcia z geolokalizacją i nagranie wideo w jakości HD to tylko niektóre z czynników, które sprawią, ze polubisz oględziny on-line.

4. Łatwość i intuicyjność obsługi – jedyne co musisz zrobić, to kliknięcie w link, który od nas dostaniesz.

5. Bezpieczeństwo – zapewniamy m.in. szyfrowane połączenie, dokumentację i poufność, aby każdy klient czuł się z nami bezpiecznie.

 


Kto może skorzystać z oględzin pojazdu przez Internet?


Usługa skierowana jest przede wszystkim do użytkowników pojazdów flotowych.

Sprawdzi się szczególnie w firmach oferujących leasing i wynajem aut. Dla tych klientów najczęściej przeprowadzamy zdalny „pre-check”, czyli weryfikację stanu ( uszkodzeń) samochodu na koniec wynajmu. Wykonujemy wówczas szacunkowy kosztorys naprawy wg standardów zlecającego.Z oferty zdalnych oględzin mogą skorzystać również osoby prywatne (w tym wypadku wymagana jest przedpłata).

 Jak działają zdalne oględziny samochodu?


Krok 1. Zlecasz nam przeprowadzenie zdalnej oceny stanu pojazdu. (Jeśli zlecenia dokonuje osoba prywatna, konieczna jest przedpłata). Wypełnij formularz on-line »

Krok 2. Rzeczoznawca DEKRA umawia się z Tobą na spotkanie on-line.
Otrzymujesz link, który otworzysz w dowolnej przeglądarce urządzenia, z jakiego korzystasz na co dzień (smartfon, tablet). Jedyne czego potrzebujesz to dostęp do sieci Internet.

Krok 3. Podczas spotkania on-line, ekspert DEKRA poprowadzi Cię przez oględziny Twojego pojazdu.
Aplikacja umożliwia robienie zbliżeń i zdjęć w dużej rozdzielczości, dzięki czemu rzeczoznawca jest w stanie, zgodnie ze sztuką, ocenić zakres uszkodzeń.

Krok 4. Otrzymujesz raport z oględzin w wersji elektronicznej.

 


Kto realizuje zdalne oględziny aut w DEKRA?


Wiemy, jak ważne jest dokładne sprawdzenie auta, szczególnie przed zwrotem do leasingodawcy lub po kolizji / wypadku. Dlatego rzeczoznawcy, którzy pracują dla DEKRA, to wyselekcjonowani eksperci.

 

Spełniają zarówno wymagania ustawowe (w tym w zakresie wykształcenia, praktyki zawodowej i posiadania certyfikatu z obszaru rzeczoznawstwa samochodowego), jak i międzynarodowe standardy stosowane w DEKRA, oraz przechodzą regularne szkolenia specjalistyczne.

 

Oceny zdalne realizowane są przez tych samych rzeczoznawców, którzy prowadzą w DEKRA oględziny stacjonarne.

 

 

Zdalne oględziny pojazdu – DEKRA i2i

 

Co jest potrzebne do skorzystania ze zdalnych oględzin samochodu w DEKRA?


1. Urządzenie mobilne (smartfon, tablet) z dostępem do Internetu. Otrzymasz SMS-em link, w który wystarczy kliknąć w umówionym czasie. (Nie jest potrzebna instalacja żadnego oprogramowania).

2. Poczta e-mail, na którą otrzymasz raport z oględzin.

3. Połączenie z siecią Internet, które umożliwi przeprowadzenie wideokonferencji.

 

 

Jak się przygotować do zdalnych oględzin auta?


Spotkanie on-line z rzeczoznawcą DEKRA nie wymaga instalowania żadnego oprogramowania, czy specjalistycznego sprzętu. Należy jednak odpowiednio przygotować pojazd i otoczenie, w którym będziemy wspólnie pracować.Pamiętaj, że:


1. Samochód musi być czysty i suchy.

2. Oględziny muszą odbywać się w miejscu dobrze oświetlonym , gdzie jest dobry sygnał sieci internetowej. (Nie może to być np. parking podziemny).

3. Przed oględzinami należy zapoznać się ze stanem pojazdu oraz z lokalizacją uszkodzeń, które chcesz zgłosić.

4. Zadbaj o otoczenie pojazdu, aby podczas przeprowadzania oględzin zdalnych nie naruszać prywatności innych osób.

 

 Nie zapomnij też o naładowaniu baterii w swoim urządzeniu mobilnym!

 

 

Ile kosztują zdalne oględziny pojazdu w DEKRA?


Cena usługi to 168,50 zł netto.

 

 

 

Bezpieczne oględziny samochodu online – DEKRA i2i

 

Czy zdalne oględziny auta są bezpieczne?

 

Tak. Aplikacja DEKRA i2i zapewnia bezpieczeństwo połączenia i przekazywanych informacji m.in. dzięki:

  • zabezpieczonym i szyfrowanym połączeniom,
  • weryfikacji GPS,
  • oraz dzięki temu, że nie musisz instalować żadnego specjalnego oprogramowania na swoim urządzeniu mobilnym.

 


Czy oględziny są nagrywane?


Całe oględziny są nagrywane, a nagranie z nich jest przechowywane w celach dowodowych, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Nie udostępniamy go nigdzie, więc niczego nie musisz się obawiać.


Ze względu na specyfikę usługi zdalnej, przed połączeniem wideo konieczne jest wyrażenie zgody przez osobę uczestniczącą w oględzinach na przetwarzanie jej  wizerunku. (Bez uzyskania zgody nie będziemy mogli zrealizować usługi). Jest to standardowa procedura wymagana przez polskie i unijne przepisy prawne.

 

 

 Foto: freepik.com, flaticon.com