Proszę czekać

Nalepka ekologiczna Umweltzone - Niemcy

Strefy ekologiczne w Niemczech

 

Co to jest strefa ekologiczna?

 

Strefa ekologiczna tzw. Umweltzone jest to obszar w promieniu kilku kilometrów od ścisłego centrum miasta. Od stycznia 2008 roku w większości niemieckich miast wprowadzono Umweltzone, do których wjazd jest możliwy wyłącznie dla samochodów posiadających nalepkę ekologiczną. Do takich miast należą między innymi Berlin, Dortmund czy Frankfurt.

 

Od stycznia 2010 liczba miast sukcesywnie się zwiększa. Łącznie w Niemczech jest ponad 50 miast ze strefami ekologicznymi.

 

Znaki wyznaczające strefy ekologiczne

 

W celu oznakowania strefy ekologicznej do niemieckiego kodeksu drogowego wprowadzono nowy znak drogowy noszący nr 270.1. Znak dodatkowy informuje, które pojazdy mogą wjeżdżać do danej strefy. Koniec strefy ochrony środowiska oznaczony jest znakiem 270.2.

 

 

   Znak początek strefy ekologicznej - Niemcy - DEKRA  Znak pojazdy dopuszczone do jazdy w strefie ekologicznej - Niemcy Znak koniec strefy ekologicznej Niemcy - DEKRA

 

 

 

Zapraszamy na stronę Urzędu Ochrony Środowiska (Umweltbundesamt), gdzie znajdą Państwo pełny wykaz miast objętych strefą ekologiczną: http://gis.uba.de/website/umweltzonen/umweltzonen.php