Proszę czekać

DEKRA i2i. Zdalna ocena uszkodzeń pojazdu flotowego / leasingowanego

Kto może skorzystać z usługi?


Użytkownicy pojazdów flotowych / leasingowanych w celu ustalenia czy uszkodzenia powstałe w trakcie eksploatacji pojazdu są „ponadnormatywne”, tzn. czy kosztami ich naprawy może zostać obciążony jego użytkownik.


Nowoczesny standard realizacji usługi  


Usługa jest wykonywana podczas wideokonferencji z wykorzystaniem systemu DEKRA i2i, za pomocą którego, użytkownik nawiązuje połączenie z ekspertem DEKRA, któremu przedstawia uszkodzenia pojazdu.

Użytkownik w dniu ustalonych oględzin otrzymuje SMS z linkiem do logowania do systemu DEKRA i2i, wykorzystując dowolne urządzenie mobilne (smartfon/tablet) posiadające połączenie z Internetem.

Na bazie zarejestrowanych uszkodzeń podczas przeprowadzonej wideokonferencji ekspert DEKRA dokonuje kwalifikacji uszkodzeń (akceptowalne/podlegające naliczeniu) wg ustalonych standardów (np. podręcznik zwrotu pojazdu) oraz określa ich wartość.  

Użytkownik pojazdu otrzymuje dokumentację fot. zarejestrowanych podczas wideokonferencji uszkodzeń oraz ich koszt.


Dlaczego warto skorzystać z usługi?


Nie będziesz zaskoczony naliczonymi przez leasing/firmę flotową kosztami uszkodzeń eksploatacyjnych. Wiedząc o nich wcześniej, masz możliwość ich optymalizacji np. w ramach posiadanego ubezpieczenia. 

Szybkość realizacji usługi – oględziny mogą zostać wykonane już w dniu zlecenia, a kosztorys otrzymasz najpóźniej w następnym dniu roboczym.

Wysoka jakość – DEKRA wykonują rocznie kilkadziesiąt tysięcy oględzin pojazdów dla potrzeb leasingu i flot samochodowych.  

Komfort i bezpieczeństwo realizacji – nie musisz umawiać się na fizyczne oględziny pojazdu z ekspertem, co ma szczególne znaczenie w trakcie trwania pandemii.


Co jest potrzebne do skorzystania ze zdalnych oględzin samochodu w DEKRA?


1. Smartfon  z dostępem do Internetu. Otrzymasz SMS-em link, w który wystarczy kliknąć w umówionym czasie. (Nie jest potrzebna instalacja żadnego oprogramowania).

2. Poczta e-mail, na którą otrzymasz raport z oględzin.

3. Połączenie z siecią Internet, które umożliwi przeprowadzenie wideokonferencji.

 
Jak się przygotować do zdalnych oględzin auta?


Należy przygotować pojazd i otoczenie, w którym wykonamy zdalne oględziny, pamiętając że:

1. Samochód musi być czysty i suchy.

2. Oględziny muszą odbywać się w miejscu dobrze oświetlonym, gdzie jest dobry sygnał sieci internetowej. (Nie może to być np. parking podziemny).

3. Przed oględzinami należy zapoznać się ze stanem pojazdu oraz z lokalizacją uszkodzeń, które chcesz zgłosić.

4. Zadbaj o otoczenie pojazdu aby podczas przeprowadzania zdalnych oględzin nie naruszać prywatności innych osób.


Jak działają zdalne oględziny pojazdu?


Krok 1. Złożenia zapotrzebowania  w DEKRA na  przeprowadzenie zdalnej oceny stanu pojazdu. Wypełnij formularz on-line »

Krok 2. Rzeczoznawca DEKRA umawia się z dysponentem pojazdu na spotkanie on-line.

Otrzymujesz link, który otworzysz w dowolnej przeglądarce urządzenia- smartfon. Wymagany dostęp do sieci internetowej.

Krok 3. Podczas spotkania on-line, ekspert DEKRA poprowadzi Cię przez oględziny Twojego pojazdu.
Aplikacja umożliwia robienie zbliżeń i zdjęć w dużej rozdzielczości, dzięki czemu rzeczoznawca jest w stanie, ocenić zakres uszkodzeń, zgodnie z obowiązującymi standardami.

Krok 4. Na swoją skrzynkę otrzymujesz wersję elektroniczną raportu stanu technicznego wraz z szacunkowym kosztorysem napraw.


Czy oględziny są nagrywane?


Całe oględziny są nagrywane, a nagranie z nich jest przechowywane w celach dowodowych, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Nie udostępniamy go nigdzie, więc niczego nie musisz się obawiać.

Ze względu na specyfikę usługi zdalnej, przed połączeniem wideo konieczne jest wyrażenie zgody przez osobę uczestniczącą w oględzinach na przetwarzanie jej wizerunku. (Bez uzyskania zgody nie będziemy mogli zrealizować usługi). Jest to standardowa procedura wymagana przez polskie i unijne przepisy prawne.