Proszę czekać

Testowanie EMC teraz również dla ciężarówek!

Centrum testowe DEKRA w Arnhem w Holandii zostało rozszerzone o nowe otwarte stanowisko testowe (OATS) do testowania kompatybilności elektromagnetycznej (EMC). Nowy obiekt przeprowadzający testy został oficjalnie otwarty pod koniec września i może być również wykorzystywany do testowania dużych pojazdów, takich jak autobusy elektryczne i ciężarówki elektryczne.

 

Teren przeznaczony do przeprowadzania testów na otwartej przestrzeni daje DEKRA więcej możliwości w zakresie wspierania producentów w opracowywaniu, testowaniu i certyfikacji nowych rozwiązań. Jest to płaski teren o nieodblaskowej i nienasiąkliwej powierzchni metalowej, która w przyszłości będzie wykorzystywana do wykonywania referencyjnych pomiarów promieniujących pól elektrycznych i magnetycznych zgodnie z międzynarodowymi i krajowymi normami EMC.

 

Nowy teren do przeprowadzania testów, zarządzany przez DEKRA Certification B.V. w Arnhem w Holandii, umożliwia również testowanie dużych pojazdów, które ze względu na swój rozmiar lub masę nie mogą być normalnie testowane w zmodyfikowanych komorach bezechowych. W przyszłości oprócz autobusów i ciężarówek wśród tych pojazdów znajdą się maszyny budowlane i rolnicze, z których coraz więcej będzie posiadało silniki elektryczne.

 

Testy kompatybilności elektromagnetycznej (EMC) i częstotliwości radiowej (RF) są niezbędne, aby zapewnić nieprzerwaną e-mobilność i bezpieczeństwo zautomatyzowanego prowadzenia pojazdów. DEKRA posiada rozległą globalną sieć laboratoriów EMC i RF, z obiektami przeprowadzającymi testy w Niemczech, Holandii, Hiszpanii, Włoszech, Chinach kontynentalnych, Tajwanie, Korei Południowej i USA.

 

Nowa obiekt przeprowadzający testy w Arnhem jest częścią strategii DEKRA polegającej na zwiększaniu inwestycji w rozwój e-mobilności. W najbliższych dniach w Centrum Technologicznym DEKRA na torze wyścigowym Lausitzring w pobliżu Klettwitz w Brandenburgii w Niemczech rozpocznie pracę nowy tester silników elektrycznych i osi. Jego celem jest świadczenie usług homologacji, badań typu i zapewnienia jakości w imieniu producentów i władz.