Proszę czekać

Oficjalna polska prezentacja Raportu Bezpieczeństwa Drogowego DEKRA 2017

W dniu 6 grudnia br. w warszawskim hotelu Marriott Grupa DEKRA w Polsce i Partnerstwo Dla Bezpieczeństwa Drogowego zorganizowały konferencję pod hasłem "Wizja zero - co zrobić, aby stała się rzeczywistością". Poświęcona ona była prezentacji wyników tegorocznej edycji Raportu Bezpieczeństwa DEKRA (DEKRA Road Safety Report 2017). 

 

Raport publikowany są rokrocznie od 2008 roku, a każda z jego edycji skupia się na jednym zagadnieniu dotyczącym bezpieczeństwa drogowego. W tym roku były nim dobre praktyki służące ograniczaniu śmiertelnych ofiar wypadków komunikacyjnych.

 

Raport Bezpieczeństwa Drogowego DEKRA 2017 - sposoby na zmniejszenie liczby ofiar wypadków na drogach

 

Ograniczenie liczby śmiertelnych wypadków na drogach to jedno z kluczowych wyzwań, którymi muszą zająć się współczesne społeczeństwa. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia każdego roku w wypadkach drogowych ginie średnio 1,25 mln. Są regiony świata (np. UE), gdzie w ostatnich latach liczba śmiertelnych ofiar wypadków spadła, ale w innych częściach świata (USA) w tym samym okresie wzrosła. 

 

Edycja 2017 Raportu Bezpieczeństwa Drogowego agreguje przykłady najlepszych praktyk z różnych krajów na świecie - sprawdzonych rozwiązań, mogących przyczynić się do redukcji liczby poszkodowanych i ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. To zbiór potencjalnych rozwiązań, których implementacja sprzyjać będzie realizacji „Wizji Zero”, czyli sytuacji, w których na bezpiecznych drogach nikt nie odnosi poważnych obrażeń, ani też nie ginie na skutek wypadków.

 

Jak stwierdził Clemens Klinke, Członek Zarządu DEKRA SE, podczas oficjalnej prezentacji Raportu w Berlinie, „Ważniejsze dziś niż kiedykolwiek jest, aby patrzeć na możliwości przeciwdziałania wypadkom w sposób efektywny i długoterminowy, co pozwoli doprowadzić do znaczącej poprawy sytuacji".

 

Raport to nie tylko zbiór faktów na temat obecnego stanu rzeczy, ale też zestaw przemyśleń dla ekspertów ruchu drogowego, producentów samochodów, instytucji naukowych oraz dla każdego uczestnika ruchu drogowego.

 

Konferencja "Wizja zero - co zrobić, aby stała się rzeczywistością"

 

Na zorganizowaną przez DEKRA i PBD konferencję przybyli przedstawiciele Krajowej Rady Bezpieczeństwa przy Ministerstwie Transportu, Urzędu Miasta Warszawy, Komendy Głównej Policji Wydział Ruchu Drogowego, Instytutu Transportu Samochodowego, Polskiego Związku Motorowego, Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Drogowego, a także przedstawiciele fundacji działających w zakresie bezp. ruchu drogowego oraz media.

 

Poniżej galeria zdjęć z wydarzenia.

 

Oficjalna polska prezentacja Raportu Bezpieczeństwa Drogowego DEKRA 2017 - fot. 1 - DEKRA

 

Oficjalna polska prezentacja Raportu Bezpieczeństwa Drogowego DEKRA 2017 - fot. 2 - DEKRA

 

Oficjalna polska prezentacja Raportu Bezpieczeństwa Drogowego DEKRA 2017 - fot. 3 - DEKRA

 

Oficjalna polska prezentacja Raportu Bezpieczeństwa Drogowego DEKRA 2017 - fot. 4 - DEKRA

 

Oficjalna polska prezentacja Raportu Bezpieczeństwa Drogowego DEKRA 2017 - fot. 5 - DEKRA

 

Oficjalna polska prezentacja Raportu Bezpieczeństwa Drogowego DEKRA 2017 - fot. 5 - DEKRA

 

Oficjalna polska prezentacja Raportu Bezpieczeństwa Drogowego DEKRA 2017 - fot. 6 - DEKRA