Proszę czekać

Jak przygotować klasyczny samochód do wiosny?

Dla właściciela samochodu klasycznego nadejście wiosny kojarzy nie tylko z rozpoczęciem sezonu na podróże zabytkiem, ale także z obowiązkami. Co należy zrobić, aby staruszka na czterech kołach wyrwać z zimowego snu i przygotować go do nowego sezonu?

 

Eksperci z DEKRA Classic Services zebrali na stronie: www.dekra.de/de/fruehlung-fuer-oldtimer (dostępnej w języku niemieckim) najważniejsze wskazówki dotyczące wiosennych porządków, które należy przeprowadzić w starszych i młodszych pojazdach zabytkowych.

 

Program prac obejmuje zarówno podłączenie i pielęgnację akumulatora, jak również sprawdzenie bezpieczników i oczyszczenie świec zapłonowych. Nie należy również zaniedbać sprawdzenia poziomu oleju silnikowego, układu chłodzenia i płynu hamulcowego. Na uwagę zasługują również układ paliwowy, filtr powietrza, wężyki łączące poszczególne elementy pojazdu oraz powiązane z nimi zaciski.

 

Ci właściciele young- i oldtimerów, którzy zachowają niezbędną ostrożność, będą mogli dłużej cieszyć się swym klasycznym samochodem i będą lepiej chronieni przed nieprzyjemnymi niespodziankami, które mogą się przytrafić na drodze.