Proszę czekać

DEKRA SafetyCheck - jedź bezpiecznie dzięki bezpłatnej kontroli bezpieczeństwa

Młodzi kierowcy już od 22 października będą mogli skorzystać z bezpłatnej kontroli technicznej samochodów osobowych. Przegląd będzie wykonywany w wybranych Stacjach Kontroli Pojazdów do 31 października na terenie kraju.

Bezpłatne badanie DEKRA SafetyCheck dedykowane jest wszystkim właścicielom samochodów osobowych, którzy mają od 18 do 25 lat. Jego głównym celem jest wzrost bezpieczeństwa jazdy wśród młodych kierowców. Przegląd wykonywany jest przez niezależnych, wiarygodnych ekspertów na stacjach partnerskich DEKRA w całej Polsce.

Kluczowymi elementami pojazdu sprawdzanymi podczas kontroli są:

  1. Koła i opony - oględziny i sprawdzenie stanu technicznego opon;
  2. Hamulce - kontrola poziomu płynu hamulcowego oraz siły hamowania kół osi przedniej i tylnej;
  3. Podwozie i układ kierowniczy - sprawdzenie, czy amortyzatory są w dobrym stanie technicznym oraz czy luz na kole kierownicy nie przekracza wartości dopuszczalnej;
  4. Oświetlenie i widoczność - sprawdzenie działania świateł i reflektorów pojazdu, a także kontrola szyby czołowej pod kątem uszkodzeń w polu widzenia kierowcy.

Aby zgłosić się do bezpłatnego badania, a także poznać szczegóły programu DEKRA SafetyCheck oraz listę naszych partnerskich Stacji Kontroli Pojazdów, wejdź na stronę safetycheck.dekra.pl.