Proszę czekać

DEKRA o bezpieczeństwie dzieci w ruchu drogowym

W dniu 17 października br. w gmachu Ministerstwa Infrastruktury w Warszawie odbyła się wspólna konferencja Grupy DEKRA w Polsce oraz Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego, przy udziale Sekretariatu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, poświęcona kwestii poprawy poziomu bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym.

 

Podczas wydarzenia, na które przybyli przedstawiciele władz i samorządów, organizacji działających na rzecz bezpieczeństwa drogowego, policji oraz prasy, odbyła się prezentacja tegorocznej edycji Raportu Bezpieczeństwa Drogowego DEKRA (DEKRA Road Safety Report 2019). 

 

Pan Mariusz Mankiewicz, Członek Zarządu Grupy DEKRA w Polsce, przybliżył uczestnikom, zawarte w raporcie, statystyki dotyczące liczby wypadków z udziałem dzieci na w Europie i na świecie oraz rozwiązania - zarówno już wdrażane, jak i dopiero planowane, które mają zwiększyć bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

 

Poza reprezentantem DEKRA w dyskusji głos zabrali: Marek Wierzchowski, który zastępował Konrada Romika, sekretarza KRBRD; podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji; Agata Gajos, dyrektor zarządzająca PBD; Maciej Wroński, prezes TLP oraz przedstawiciele Polskiego Czerwonego Krzyża.

 

Poniżej krótka fotorelacja z tego wydarzenia. 

 

Zachęcamy również do lektury relacji na portalu prawodrogowe.pl, którego zdjęcia - za zgodą - również prezentujemy poniżej.

 

Prezentacja RSR 2019 - DEKRA - fot. 1

fot. DEKRA 

Prezentacja RSR 2019 - DEKRA - fot. 2

fot. DEKRA  

Prezentacja RSR 2019 - DEKRA - fot. 3

fot. DEKRA 

 DEKRA_RSR_2019_fot. 4

 fot. prawodrogowe.pl

DEKRA_RSR_2019_fot.5

 fot. prawodrogowe.pl

DEKRA_RSR_2019_fot.6

fot. prawodrogowe.pl

DEKRA_RSR_2019_fot.8

 fot. prawodrogowe.pl