Proszę czekać

DEKRA będzie testować pojazdy autonomiczne na torze Lausitzring - DEKRA

Od 1 listopada tor wyścigowy EuroSpeedway Lausitz (Lausitzring) w Klettwitz (Południowa Brandenburgia) należy do DEKRA. Sportowa rywalizacja ustąpi miejsca badaniom naukowym. DEKRA przekształci tor (gdzie wcześniej rozgrywano m.in. wyścigi DTM) w nowoczesne centrum testowe dla pojazdów autonomicznych.

 

Obiekt zostanie stworzony wspólnie z DEKRA Technology Center (DTC) i docelowo stanie się największym w Europie centrum badań nad samochodami poruszającymi się bez ingerencji kierowcy. Stanowić też będzie kluczową część większej sieci podobnych centrów w Europie i Azji.

 

Stefan Kölbl, Przewodniczący Rady Nadzorczej DEKRA e.V. i DEKRA SE, stwierdził, że pierwszy etap prac nad transformacją toru w centrum badawcze będzie inwestycją w wysokości 30 mln dolarów. 

 

Ukończenie prac planowane jest na rok 2018. Na torze przeprowadzane będą kompleksowe badania pojazdów autonomicznych, według złożonych scenariuszy testowych. Zakładać one będą badania sytuacji zachodzących w ruchu miejskim, na autostradzie oraz w terenie. Najnowocześniejszy sprzęt badawczy pozwoli DEKRA szczegółowo testować systemy rozpoznawania otoczenia (stosowane w samochodach "bez kierowcy"), oparte o kamery, laser i radar.

 

 

Foto.: Thomas Küppers/DEKRA Solutions